Zajęcia psychoedukacyjne z programu „Kompasik” – edukacja na rzecz Praw Człowieka

Marzec 15, 2011 przez Brak komentarzy

Program przeznaczony jest do pracy z dziećmi w wieku od lat 6 do lat 13. Zawiera 40 scenariuszy sklasyfikowanych stopniem trudności ( od 1 do 3). Każdy z nich stanowi całość tematyczną. Scenariusze są realizowane zgodnie z potrzebami grupy.

KOMPASIK jest poradnikiem edukującym na rzecz praw człowieka i opiera się na podejściu, iż dzieci to młodzi obywatele, którzy korzystają z należnych im praw.

Programem objętych jest 5 klas. W każdej z klas zrealizowanych będzie 15 spotkań w roku szkolnym 2010/2011.

Celem programu Kompasie jest kształtowanie postawy szacunku do praw człowieka i podstawowych swobód obywatelskich, kształtowanie postaw i zachowań prowadzących do poszanowania praw innych ludzi, nadanie właściwej wartości ludzkiej godności i budowanie szacunku do samego siebie i innych ludzi, rozwijanie w dziecku wiary we własne siły, kształtowanie zdolności rozwiązywania konfliktów bez użycia przemocy i z poszanowaniem praw należnych innym ludziom.

Tagi: , , Terapia pedagogiczna

Odpowiedz

(required)

(required)


Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Dyrektor Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych  Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. Ireny Sendlerowej wraz z Radą Pedagogiczną oraz...

Sekretariat Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Błoniu

 Informujemy, że w dniach 04.02.2019r. – 08.02.2019r. sekretariat Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Błoniu będzie czynny w godz. 7.30 – 15.30.

Uwaga, awaria telefonu w Dziekanowie Leśnym

Awaria telefonu w Poradni w Dziekanowie Leśnym . Do odwołania  

4-8.02.2019r. sekretariat Poradni w Blizne Jasińskiego nieczynny

W dniach 4-8.02.2019r. sekretariat Poradni w Blizne Jasińskiego będzie nieczynny  Za utrudnienia przepraszamy

  ZAPROSZENIE       Serdecznie zapraszamy na kolejne w bieżącym roku szkolnym spotkanie grupy wsparcia dla pedagogów i psychologów...