Regulamin zajęć korekcyjno-kompensacyjnych Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Kwiecień 1, 2014 przez bozena.sek Brak komentarzy
- Terapią pedagogiczną mogą być objęte dzieci z terenu działania Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Powiatu Warszawskiego Zachodniego, które mają przeprowadzoną pełną diagnozę psychologiczno-pedagogiczną ze wskazaniami do terapii.
- W pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci po diagnozie przeprowadzonej w Zespole Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych.
- Terapią pedagogiczną są objęte dzieci ze szkół, w których nie ma prowadzonych zajęć korekcyjnych.
- Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne prowadzone są we wszystkich Poradniach należących do Zespołu, o wymiarze godzin i terminach odbywających się zajęć w danej poradni decyduje Roczny Plan Pracy Poradni na dany rok szkolny.
- Terapia obejmuje dzieci z klas I-III, przy odpowiedniej liczbie zgłoszeń (5 osób) jest możliwość stworzenia grupy warsztatowej dla uczniów klas starszych z treningu ortograficznego (cykl 10 spotkań).
- O długości terapii decyduje terapeuta po analizie postępów poszczególnych uczniów.
- O kwalifikacji na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń oraz nasilenie występujących problemów. O kwalifikacji na taką terapię decyduje komisja złożona z psychologa, pedagoga i dyrektora.
- Każde zajęcia trwają 50 min i odbywają się raz w tygodniu.
- Po zakończeniu terapii, terapeuta omawia z rodzicem postępy dziecka i przekazuje uwagi do dalszej pracy.
- Zajęcia mają charakter grupowy, wielkość grupy waha się od 2 do 5 dzieci, w zależności od nasilenia występujących zaburzeń. W szczególnych przypadkach istnieje możliwość prowadzenia terapii indywidualnej, o kwalifikacji na taka terapię decyduje komisja złożona z psychologa, pedagoga i dyrektora.
- Rodzic deklarujący udział w terapii zapoznaje się z regulaminem, czym zobowiązuje się do:
- telefonicznego usprawiedliwiania nieobecności dziecka, trzykrotne nieusprawiedliwienie skutkuje skreśleniem z listy i przyjęciem kolejnego oczekującego dziecka na terapię;
- sprawowania opieki nad dzieckiem na terenie poradni oraz za przyprowadzanie i odbieranie dziecka z zajęć;
- informowania terapeuty o wszystkich innych działaniach terapeutycznych, którym poddawane jest dziecko;
- wyposażenia dziecka w materiały, pomoce (zeszyt ćwiczeń) niezbędne do prowadzenia zajęć;
- przestrzegania wszystkich zaleceń zawiązanych z terapią i dopilnowania aby dziecko przychodziło przygotowane na zajęcia, z odrobioną pracą domową.
- Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne prowadzone są bezpłatnie.
Terapia pedagogiczna