Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. Ireny Sendlerowej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.zpppblonie.pl .
Data publikacji strony internetowej: 14.12.2020 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 22.04.2021 r.
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- niektóre pliki w postaci załączników zamieszczone są w postaci skanów z uwagi na charakter informacji.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Data sporządzenia deklaracji: 28.03.2024 r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny dokonanej przez Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. Ireny Sendlerowej.
Skróty klawiaturowe
Na stronie nie zastosowano żadnych specjalnych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt: e-mail it@zpppblonie.pl lub telefoniczny 22 725 22 62. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Na zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści ze zgłoszenia, zaproponujemy dostęp do nich w alternatywny sposób.
Jeżeli nasze działania nie będą zadowalające, można zgłosić skargę do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Jeżeli nadal będą uwagi do naszych działań związanych
z dostępnością cyfrową można zgłosić je do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Poradnia w Błoniu deklaruje dostępność architektoniczną budynku, w którym znajduje się główna siedziba Zespołu, tj. przy ul. Piłsudskiego 10 A. W szczególności:
- dostępność wejścia do budynku:
– po lewej stronie schodów umiejscowiony jest podjazd dla niepełnosprawnych;
– prawe i lewe skrzydło drzwi otwierane ręcznie; - dostępność wnętrza budynku:
– budynek jest parterowy; - obsługa budynku:
– przy wejściu mieszczą się stanowiska sekretariatu, który może udzielić pomocy;
– budynek wyposażony jest w monitoring; - pomieszczenia sanitarne:
– w budynku znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych; - otoczenie budynku:
– w bezpośredniej bliskości budynku wyznaczone jest 1 miejsce postojowe dla osób
z niepełnosprawnościami.
Ponadto Poradnia zapewnia informację na temat rozkładu pomieszczeń w sposób wizualny oraz umożliwia wstęp do budynku osobie korzystającej z psa asystującego.
Poradnia w Blizne Jasińskiego prowadzi działalność w jednym budynku. Nie zapewnia wolnych od barier poziomych i pionowych przestrzeni komunikacyjnych z powodu schodów prowadzących do wejścia budynku. Wewnątrz budynku do pomieszczeń diagnostycznych nie ma barier architektonicznych, natomiast do gabinetu Dyrektora i sekretariatu prowadzą schody. W Poradni w Blizne Jasińskiego jest stosowany monitoring. W sekretariacie jest zatrudniona osoba służąca pomocą osobom ze szczególnymi potrzebami. Poradnia zapewnia informację na temat rozkładu pomieszczeń w sposób wizualny oraz umożliwia wstęp do budynku osobie korzystającej z psa asystującego.
Poradnia w Dziekanowie Leśnym prowadzi działalność w jednym budynku. Nie zapewnia wolnych od barier poziomych i pionowych przestrzeni komunikacyjnych z powodu schodów prowadzących do wejścia budynku, natomiast wewnątrz budynku nie ma barier architektonicznych oraz jest łazienka dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W Poradni jest stosowany monitoring. W sekretariacie jest zatrudniona osoba służąca pomocą osobom ze szczególnymi potrzebami. Poradnia zapewnia informację na temat rozkładu pomieszczeń w sposób wizualny oraz umożliwia wstęp do budynku osobie korzystającej z psa asystującego.
Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Błoniu
Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Blizne Jasińskiego
Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dziekanowie Leśnym